Главная Новости Налоговый кодекс 2011г,кассовые аппараты Постановление кабинета министров Украины №1224 от 27.12.2010 (кассовые аппараты)+разъяснение
Decrease font size  Default font size  Increase font size 
Постановление кабинета министров Украины №1224 от 27.12.2010 (кассовые аппараты)+разъяснение PDF Печать E-mail
Автор: Александр   
17.12.2010 02:00

 

 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 грудня 2010 р. N 1224

Київ

Про затвердження  Порядку  обчислення  і  накопичення  електронними контрольно касовими апаратами сум податку на додану вартість

Відповідно до пункту 201.11 статті 201 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України

постановляє:

1. Затвердити Порядок обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2011 року.

 

 Прем'єр-міністр України                                                                                                              М. АЗАРОВ                                                                                                                     

 ЗАТВЕРДЖЕНО                                   

постановою Кабінету Міністрів України

від 27 грудня 2010 р. N 1224              

 

ПОРЯДОК
обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість

1. Електронний контрольно-касовий апарат (далі - касовий апарат) повинен забезпечувати обчислення сум податку на додану вартість не менш як за чотирма позиціями, у тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об'єктом оподаткування.

2. Касовий апарат повинен забезпечувати друкування та видачу касового чека, який, крім обов'язкових реквізитів, містить відомості про:

вартість одиниці товару або наданої послуги з урахуванням податку на додану вартість (за оподатковуваними операціями);

вартість одиниці товару або наданої послуги без урахування податку на додану вартість (за звільненими від оподаткування операціями та тими, що не є об'єктом оподаткування);

код ставки податку на додану вартість за одиницею товару або наданою послугою;

загальну суму податку за кожною позицією (групою товарів, послуг);

загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість.

3. Якщо алгоритмом роботи касового апарата передбачено окремий облік і накопичення у фіскальній пам'яті сум коштів, які виплачуються покупцям, касовий чек реєстрації операції повернення повинен додатково містити відомості про вартість товарів (з урахуванням податку на додану вартість), позицію, за якою обчислюється сума податку, в тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об'єктом оподаткування, за кожну одиницю поверненого товару (неотриманою послугою), а також загальну суму коштів, які виплачуються покупцеві.

За операціями, не пов'язаними з поверненням товару, касовий чек реєстрації операції виплати коштів повинен додатково містити відомості про суму коштів з кожної операції виплати, а також загальну суму коштів, які виплачуються отримувачеві коштів.

У касовому чеку суми, які повертаються покупцеві (які виплачуються отримувачеві коштів), повинні мати відповідну назву або позначатися знаком "мінус".

4. Вихідними даними для обчислення сум податку є:

у межах касового чека - сукупна вартість кожного товару (наданої послуги) окремо за позицією (групою товарів, послуг);

за підсумками роботи протягом дня - сукупна вартість реалізованих протягом дня товарів (наданих послуг) окремо за кожною позицією (групою товарів, послуг);

за підсумками роботи за період - сукупна вартість реалізованих за період товарів (наданих послуг) окремо за кожною позицією (групою товарів, послуг).

5. Обчислення сум податку на додану вартість у межах касового чека за підсумками роботи протягом дня або за підсумками роботи за період здійснюється за формулою:

сума податку на додану вартість = C х N : (100 + N),

де C - сукупна вартість (з урахуванням податку на додану вартість) товарів (наданих послуг) конкретної позиції відповідно у межах касового чека за підсумками роботи протягом дня або за підсумками роботи за період;

N - ставка податку на додану вартість у відсотках.

Результат розрахунку сум податку на додану вартість округлюється з точністю до 1 копійки та друкується у чеку.

6. Під час округлення сум податку на додану вартість і вартості одиниці товару (послуги) повинні використовуватися правила округлення чисел з точністю до 1 копійки (наприклад, суми до 0,499 копійки округлюються до 0 копійок, а суми від 0,5 до 0,999 копійки - до 1 копійки).

7. Касовий апарат повинен забезпечувати окреме накопичення, внесення та зберігання у фіскальній пам'яті сумарних денних оборотів з реалізації товарів (надання послуг) за кожною із ставок податку на додану вартість та операцією, звільненою від оподаткування чи такою, що не є об'єктом оподаткування.

8. Загальна сума готівки, сплачувана покупцем за придбані товари (надані послуги), обчислюється як сума сукупної вартості товарів (наданих послуг) за всіма відповідними позиціями.

9. Загальна сума податку на додану вартість за підсумками роботи протягом дня дорівнює сумам податку на додану вартість за кожною із ставок, відображених у касових чеках, а за період - за всі робочі дні в межах зазначеного періоду.

_______________

                                                           Роз’яснення до Постанови

В зв’язку з набуттям чинності Постанови Асоціація УкрЕККА офіційно (листом) звернулась за роз’ясненнями до Державної податкової служби.

В усному режимі нам пояснили, що ніяких змін в програмне забезпечення РРО вносити не потрібно.

Форма і зміст розрахункового чека не змінюється і повинна відповідати „Положенню про форму та зміст розрахункових документів” введеному наказом ДПА 01.12.2000 р. № 614.


Офіційна відповідь від ДПС буде виставлена на сайті Асоціації УкрЕККА.

Офіційна відповідь

 


Материалы взяты на сайте www.uekka.com.ua.

 

Обновлено 22.01.2011 01:56
 

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

Контакты

Украина, 83086, г.Донецк, ул.Артема 41, оф. 116,118
Торговый отдел
Тел.: (062) 381-13-62 тел/факс
Сервисный отдел
Тел.:  (062) 349-16-34.
Тел.: (062) 349-12-44

Сейчас на сайте

Сейчас 8 гостей онлайн